c

In the name of Aton

Agapé

Možná Vás to trochu překvapí, ale hlavní hrdinkou v mém levelu nebude Lara, ale Agapé. Je to proto, že je celý děj zasazen do starověkého Egypta, kam by se naše hrdinka stěží dostala. Pojďme si tedy Agapé stručně představit.

Tato prostá dívka má za sebou hroznou minulost. Při jedné výpravě královského vojska byla zavlečena ze své rodné země do egyptského paláce v nově postaveném městě, Achetatonu. Navzdory svému původu se zdejší řeči naučila poměrně rychle, a tak mohla dny trávit mimo jiné rozmlouváním s ostatními dívkami o této podivné zemi. Dozvěděla se mnoho z její historie, zjistila, že současný faraon je tak trochu podivín a že jeho nádherná královská manželka Nefertiti ho v tom podporuje. Navzdory svému původu si tuto zemi velmi zamilovala.

Jednoho dne se však roznesla zpráva, že faraon Achnaton zemřel, bez následníka na trůn. V zemi vypukl zmatek, boje mezi příznivci a odpůrci Atona se vyhrotily. Jelikož Agapé poznala jen vládu Achnatona, byla na jeho straně. To se stalo osudným několika Amonovým kněžím, kteří plánovali spiknutí. Během jedné noci se Agapé díky jejich neopatrnosti dozvěděla jejich plán a hned druhý den se rozhodla jednat: zachránit královnu Nefertiti i za cenu ztráty života, vždyť pro co žít, když je stejně vězněna v palácovém harému...

Příběh

¨

Jak už vyplývá z názvu hry, děj se odehrává ve starověkém Egyptě, a to po smrti faraona Achnatona, který, jak všichni doufam víte, zavedl víru pouze v jednoho Boha = Atona. Zároveň se svou manželkou Nefertiti založili město Achetaton, kam se přestěhovali a přesunuli tam zároveň sídlo vlády.

To se samozřejmě nelíbilo Amonovým kněžím, kteří tím přišli o práci i slávu. Proto se po smrti faraona rozhodli sesadit i krásnou Nefertiti a dosadit na trůn nového faraona, takového, který by vrátil do Egypta polyteismus a otevřel tak zavřené chrámy.

Naštěstí se o tomto spiknutí dozví prostá dívka Agapé, která bydlí v palácovém harému. Díky použití ženského půvabu i důvtipu se dostává z harému a pak už je jen na vás, jestli jí pomůžete zachránit zemi či nikoliv...

Sdílet: